Кошик
70 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
+380989207048
ВиробникиПоказати всеЗгорнути
Контакти
Интернет-магазин "ВсеОпт"
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380989207048 Viber
+380634864225
Андрей Петрович
УкраїнаРівненська областьРівне

Пневматическое оружие

Володіння пневматикою: міфи і реальність

Міф 1. "Пневматика це не зброя! Раз продається скрізь, значить, це просто іграшка!"

Невірно. Хоча в законі немає чіткого визначення терміна «Зброя», в юридичній практиці суди і експерти керуються  наступної трактуванням :

Зброя - пристрої, прилади і предмети, спеціально виготовлені, конструктивно призначені і технічно здатні до поразки живої чи іншого мети, які не мають іншого виробничого чи господарсько-побутового призначення.

Як бачимо, будь-пневматична зброя, що стріляє металевими кулями, повністю підпадає під це визначення. А ось, скажімо, приводи для ігор airsoft і маркери для paintball - немає. Тому що вони не призначені для ураження цілі, нанесення їй пошкоджень.

Міф 2. "Раз пневматика вважається зброєю, значить, на її придбання, зберігання і носіння потрібен дозвіл!"

Не зовсім так. У Положенні Кабміну №576 від 12 жовтня 1992 « Про дозвільну систему » дослівно сказано наступне:

До предметів, матеріалів и Речовини [...], на Які пошірюється Дозвільна система, належати: вогнепальна зброя [...], Бойові припаси до неї, холодна зброя, (арбалети, мисливські ножі ТОЩО), пневматична зброя калібру понад 4, 5 міліметра и швідкістю польоти Кулі понад 100 метрів за секунду, пристрої вітчізняного виробництва для відстрілу патронів, спорядження гумових чи аналогічнімі за своими властівостямі метальними снарядами несмертельної Дії, та зазначені патрони [...]

Таким чином, пневматична зброя калібру 4,5 мм не підпадає під дію дозвільної системи, і може перебувати у вільному продажу. Але це ніяк не скасовує того факту, що пневматика - це все ж справжнісіньке зброю.

Що ж стосується пневматики великих калібрів, то її вільний продаж можлива тільки за умови обмеження швидкості польоту кулі завбільшки 100 м / с. З огляду на, що конструктивно це забезпечити дуже складно (при незмінній потужності гвинтівки швидкість буде залежати від маси кулі), склалася наступна практика: продаж будь-якого пневматичної зброї калібру 4,5 мм ліцензуванню не підлягає, а зброю калібром 5,5, 6,3 і більшого необхідно купувати, тільки отримавши на це дозвільні документи.

Міф 3. "Мені ще немає 18 років, але пневматика це не зброя, тому продайте мені пістолет!"

Пневматика - це, як ми вже з'ясували вище, зброя. Так що вибачте, але не зможемо - за віковим цензом. Інструкція МВС №622 від 21.08.1998 в пункті 12 ( «Придбання, зберігання и перевезення міслівської вогнепальної нарізної и гладкоствольної оружия, бойовий пріпасів, пневматічної та холодної оружия Громадянам») говорить наступне:

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. N 2471-12 "Про право власності за на ОКРЕМІ види майна" правом придбання міслівської гладкоствольної оружия корістуються громадяни України, Які досяглі 21-річного віку, а міслівської нарізної оружия - 25-річного віку, на холодну та пневматичний зброю - 18-річного віку.

Міф 4. "Пневматика 4,5 мм - це не рушниця, і сейфа для зберігання не вимагає! Можу носити і возити зарядженим, і мені нічого за це не буде!"

Тут має місце юридична колізія. Перш за все, пневматика калібром 4,5 - це зброя. Хоча воно не підлягає ліцензуванню, однак згідно з Інструкцією МВС №622 від 21.08.1998 р на нього в повній мірі поширюються як встановлені правила зберігання, так і техніка безпеки при поводженні з ним.

Зброя, боєприпаси до неї, что належати громадянам, ма ють зберігатіся за місцем їх постійного проживання або в місцях Тимчасова перебування власніків (у дачних Будинком ТОЩО) у период проживання, в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлення для зберігання оружия. При цьом зброя має буті в розрядженому стані.

З іншого боку,  Кодекс України про адміністративні правопорушення  не передбачає відповідальності за порушення правил зберігання, носіння та перевезення пневматичної зброї калібром не більше 4,5 мм і швидкістю польоту кулі до 100 м / с (статті 174, 190-195).

Однак задуматися над питанням про зберігання гвинтівки або пістолета в будинку все ж рекомендуємо. Незважаючи на те, що, на відміну від вогнепальної зброї, при придбанні пневматики ваш дільничний інспектор не буде про це поінформований і не стане регулярно навідуватися, контролюючи правила зберігання, порушувати їх все одно не рекомендуємо - хоча б з міркувань техніки безпеки. Пам'ятайте, що якщо під час вашої відсутності доступ до пневматичної зброї отримають неповнолітні, і станеться нещасний випадок або буде зафіксований факт хуліганства (стрільба з вікон і т.д.) - відповідати за це будете саме ви!

Міф 5. "З пневматикою можна відмінно полювати на качку! А з найпотужнішою - і на зайця, і на лисицю!"

Категорично невірно. З пневматикою полювати ЗАБОРОНЕНО. Закон України «Про мисливське господарство та полювання» від 22.02.2000 зовсім недвозначно говорить:

Стаття 20. Заборона относительно Здійснення полювання. З метою раціонального использование Мисливських тварин, охорони диких тварин, а такоже середовища їх перебування забороняється [...] полювання Із ЗАСТОСУВАННЯ або Використання заборонених знарядь та забороненим способами, а самє [...] неміслівської (у тому чіслі ВІЙСЬКОВОЇ) вогнепальної, пневматічної та іншої Стрілецької оружия ...

Як бачимо, для справжніх фанатів полювання з пневматикою тут все ж залишена принципова можливість насолоджуватися полюванням з коханою гвинтівкою в руках. Вам потрібно зареєструвати вашу гвинтівку в дозвільних органах як мисливська пневматична зброя, потім отримати мисливський квиток, ліцензію на відстріл, і тільки після цього вирушати на полювання. На практиці, звичайно, все далеко не так просто, і прецедентів легальної полювання з пневматикою в нашій країні поки що небагато. Але важливо розуміти, що всі інші варіанти є чистої води браконьєрством, а це стаття 85 КУпАП:

Стаття 85. Порушення правил использование об'єктів тваринного світу. Порушення правил полювання (полювання без належно на ті дозволено, в заборонених місцях, у Заборонений годину, заборонених знаряддямі або способами, на заборонених для Добування тварин) [...], Пожалуйста мало наслідком Добування, знищення або поранених тварин, Тягном за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяті до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць та других знарядь и ЗАСОБІВ Вчинення правопорушення.

Нагадуємо, що відповідно до статті 12 закону України «Про мисливське господарство та полювання» знаходження в мисливських угіддях з пневматичною зброєю також буде трактуватися як браконьєрство:

Стаття 12. Право на полювання. [...] До полювання прірівнюється: 
- перебування осіб у межах Мисливських угідь, у тому чіслі на польових и лісовіх дорогах (кроме доріг загально Користування), з будь-Якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншімі знаряддямі Добування звірів и птахів, або з собаками Мисливських порід чи ловчими звірамі і птахи, або з якихось продукцією полювання; [...]
- перебування осіб на дорогах загально Користування з продукцією полювання або з будь-Якою зібраною розчохленою стрілецькою зброєю.

Останній абзац говорить про те, що під час перевезення гвинтівки в автомобілі вона повинна бути в чохлі. Інакше, якщо вас зупинить ДАІ, у них обов'язково виникнуть питання з цього приводу.

Міф 6. "Самооборона з пневматикою заборонена! Використовувати пневматична зброя для власного захисту не можна!"

Чому ж. Формально, для самооборони пневматику використовувати можна. У всякому разі, спробувати. Якщо вже зовсім немає іншого виходу.

Взагалі кажучи, для захисту власного життя і здоров'я в разі явної і недвозначною загрози можна використовувати взагалі все, що попадеться під руку. Головне тут - не перестаратися. Так, у всякому разі, говорить стаття 36 Кримінального Кодексу України, яку ми вважаємо за необхідне навести цілком:

Розділ VIII. Обставинні, что віключають злочинність діяння. Стаття 36. Необхідна оборона.

1. Необхідною обороною візнаються Дії, вчінені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захіщається, або Іншої особи, а такоже суспільніх інтересів та інтересів держави від Суспільно небезпечне посягання Шляхом Заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної и достатньої в даній обстановці для Негайно відвернення чи припинення посягання, если при цьом НЕ Було допущено перевіщення між необхідної оборони.

2. Кожна особа має право на необхідну оборону Незалежності від возможности избежать Суспільно небезпечне посягання або звернути с помощью до других осіб чи ОРГАНІВ власти.

3. Перевіщенням між необхідної оборони візнається умисне Заподіяння тому, хто посягає, тяжкої Шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевіщення між необхідної оборони Тягном крімінальну відповідальність лишь у випадка, спеціально передбачення у статтю 118 та 124 цього Кодексу.

4. Особливо не підлягає крімінальній відповідальності, если через сильне душеві хвілювання, віклікане Суспільно небезпечне посягання, вона не могла оцініті відповідність заподіяної нею Шкоди небезпечності посягання чи обстановці захисту.

5. Не є перевіщенням між необхідної оборони и не має наслідком крімінальну відповідальність! Застосування оружия або будь-якіх других ЗАСОБІВ чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а такоже для відвернення протиправного насільніцького вторгнення у житло чи інше приміщення, Незалежності від тяжкості Шкоди, якові заподіяно тому, хто посягає.

Як бачимо, кримінальна відповідальність за факт використання пневматичної зброї для самооборони в разі нападу озброєної особи або групи осіб не настає. Зовсім інша справа - що використовувати пневматику для самооборони в таких обставинах, швидше за все, просто не вийде. І ось чому.

Метою будь-якої самооборони є не нанесення нападнику серйозних ушкоджень, а примус його негайно відмовитися від своїх злочинних намірів і припинити протиправні дії. Для цього можуть застосовуватися найрізноманітніші засоби, але головне - вони повинні володіти вираженим дією, що зупиняє. Як гумова куля 12-го калібру, гумовий кийок, важкий кулак або ж газовий балончик. Адже головне - зупинити ворога, не дати йому продовжувати на вас нападати.

Але свинцева куля або металева кулька, якими стріляє пневматична зброя, через свою незначною маси і малого діаметра взагалі не володіють ніяким зупиняє дію проти людини. Зате при належній потужності можуть мати значну пробивну здатність, і через це нанести важкі проникаючі пошкодження, які не допоможуть негайно зупинити напад (найчастіше «на адреналіні» їх взагалі не помічають), але згодом можуть виявитися несумісними з життям. А це вже буде однозначно трактуватися як перевищення захищати меж необхідної оборони, і спричинить відповідальність за статтями 118 ( «Умисне вбивство при перевіщенні між необхідної оборони») і 124 ( «Умисне Заподіяння тяжких тілесніх пошкодженню у разі перевіщення між необхідної оборони»). Ось характерний і дуже сумний 

Найчастіше, звичайно, пневматичні зброю використовують для досягнення психологічного - страхітливого - ефекту. Але на практиці зазвичай виходить так, що ні зовнішній вигляд, ні звук пострілу з пневматичної зброї, ні навіть пряме попадання в ворога не дають абсолютно ніякого оборонного ефекту. Саме тому, коли мова заходить про застосування пневматики для самооборони, так популярна фраза з відомого анекдоту: «Спілі мушку, синку!»

Мова тут про те, що нерозумно серйозно покладатися на пневматична зброя як на зброю самооборони. І його застосування в цій ролі може тільки погіршити долю потерпілого - або прямо на місці, або згодом у залі суду. Повірте, примітивний і дешевий газовий балончик в цьому плані буде набагато більш надійним і ефективним засобом.

Міф 7. "Можу стріляти зі своєї пневматики де захочу! І ніхто мені не може заборонити! А якщо сусіди викличуть міліцію, вони не мають права нічого зробити!"

Ні не можете. У Кодексі про адміністративні правопорушення за стрілянину в недозволеному місці передбачена стаття 174:

Стаття 174. Стрільба з вогнепальної, холодної метальної чи пневматічної оружия в населених пунктах и ​​в НЕ відведеніх для цього місцях або з порушеннях встановленого порядку. Стрільба з вогнепальної чи холодної метальної оружия або пневматічної оружия калібру понад 4,5 міліметра и швідкістю польоти Кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах и ​​в НЕ відведеніх для цього місцях, а такоже у відведеніх місцях з порушеннях встановленого порядку - Тягном за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією оружия и бойовий пріпасів або без такой.

Здавалося б, нас це не стосується, адже калібр 4,5 мм? Але тут, як то кажуть, можливі варіанти.

По-перше, в посадові обов'язки рядових співробітників внутрішніх справ не входить визначення технічних характеристик зброї. Тому, якщо наряд ППС застав вас за стріляниною в недозволеному місці - з високою часткою ймовірності буде складено протокол про адміністративне правопорушення, а гвинтівка вилучена на експертизу, після чого справа може дійти і до суду. При цьому співробітники МВС будуть діяти в повній відповідності з буквою закону!

По-друге, фраза «... калібру понад 4,5 міліметра и швідкістю польоти Кулі понад 100 метрів за секунду», на жаль, може трактуватися двояко. Чи означає вона, що зброї калібром 4,5 мм, але зі швидкістю польоту кулі 250 м / с ця стаття теж стосується? Навіть юристи не можуть однозначно відповісти на це питання! А вже рядові співробітники МВС і поготів. Тому, зрозуміло, схильні трактувати її на користь своєї точки зору.

А далі ... Далі думки наших судових органів щодо стрільби з пневматики в недозволених місцях можуть істотно відрізнятися. Найчастіше, за відсутності інших порушень і якщо гвинтівка не є предметом скоєння злочину, суд не вбачає порушення, грунтуючись на висновках експерта по гвинтівці і керуючись критерієм ( «... калібр понад 4,5 мм, швидкість понад 100 м / с») . Більш того, якщо ви не заподіяли своїй стріляниною ніякої шкоди, зазвичай справа до суду не доходить взагалі, і гвинтівку або пістолет після висновку експертизи повертають власнику з формальними вибаченнями.

На щастя, в цих випадках можна подавати апеляції, і якщо це робить грамотний юрист, добитися скасування постанови суду не складає труднощів.

Але, поклавши руку на серце, скажіть чесно - воно вам треба? Ми теж впевнені, що немає. Тому нижче ми спробували сформулювати кілька дуже простих правил використання пневматичної зброї, які дозволять уникнути усіляких непорозумінь і пов'язаних з цим клопоту.

Як користуватися пневматикою собі на втіху і не нажити проблем?

 1. Зберігайте пневматична зброя будинки в недоступному для дітей і підлітків місці, в незарядженому і невзведенном стані. Особливо це стосується PCP-гвинтівок, випадковий постріл з яких може призвести навіть дитина. У нашій країні вже зафіксована маса нещасних випадків через недбале ставлення до пневматичної зброї; зробіть все можливе, щоб не збільшувати їх число.

 2. При переміщенні (перенесенні, перевезення) пневматичної зброї воно повинно бути в чохлі, незарядженим і невзведенним. Щоб не привертати увагу, можна використовувати чохли для музичних інструментів або спортивного інвентарю. Гарний чохол кольору хакі і характерної форми, безперечно, виглядає дуже круто, але однозначно видає в вас власника зброї та привертає підвищену увагу, в тому числі співробітників охорони правопорядку.

 3. Власнику пневматичної зброї на всякий випадок краще завжди мати при собі: а) Паспорт, водійські права або будь-яке інше посвідчення особи; б) Чек про придбання пневматичної зброї в магазині; в) Паспорт або керівництво користувача на гвинтівку / пістолет; г) Виписки з нормативних актів, що стосуються пневматичної зброї калібру 4,5 мм.
  Всі ці документи згідно із законом необов'язкові для носіння, однак вони можуть значно полегшити вам спілкування з співробітниками органів правопорядку, якщо до цього дійде.

 4. При зустрічі на стрільбах зі співробітниками міліції зберігайте спокій і ввічливість. Пам'ятайте, що вони мають повне право вилучити ваше зброю за підозрою в порушенні вами статті 174 КУпАП і відправити його на експертизу, а на вас скласти протокол про затримання. Тверде знання вами своїх прав і закону і чітке, але непохитне їх відстоювання може переконати їх в безперспективності таких дій. Але не варто перегинати палицю і йти на конфлікт. Якщо ж ви до зустрічі з працівниками міліції не стріляли зі своєї зброї (воно знаходиться в чохлі, в розрядженому і невзведенном вигляді), інкримінувати вам абсолютно нічого - як громадянин, ви не порушили жодних законів. Отже, для вашого затримання потрібно вагома причина, яку вам зобов'язані назвати, і вказати в протоколі.

 5. Не стріляйте в населеному пункті. Мало того, що найчастіше це небезпечно, але до того ж шанси, що вас при цьому помітять сторонні, досить високі. Обивателі, які побачили, як хтось вправляється в стрільбі з грізно виглядає гвинтівки з оптичним прицілом, схильні не роздумуючи викликати наряд міліції, який зобов'язаний відреагувати на виклик. І добре, якщо ваше затримання буде відбуватися як звичайного громадянина, а не з підозрою на озброєного злочинця ...

 6. Навіть на природі найкраще вправлятися в стрільбі там, де мало людей. По-перше, з точки зору ТБ, по-друге, щоб не привертати до себе зайвої уваги. Однак глибоко в ліс забиратися не варто - це можуть виявитися мисливські угіддя, і ваше перебування в них з пневматичною зброєю при зустрічі з лісником буде трактуватися останнім як браконьєрство.

 7. Практика показує, що якщо ви тренуєтеся не один, а в компанії однодумців, причому кожен з вас зі своєю зброєю, то співробітники міліції обмежуються перевіркою документів і не намагаються «пресувати» його власників. Можуть також попросити припинити стрілянину.

 8. Якщо вам роблять зауваження сторонні, негайно припиняйте стрілянину, зачохлюють гвинтівку і по можливості скоріше змініть локацію. Войовниче небажання підкоритися закликам до громадському порядку може (і буде) трактуватися співробітниками міліції як його порушення, тобто хуліганство.

 9. Оснастіть вашу гвинтівку саунд-модератором (глушником). У більшості випадків, особливо для РСР-гвинтівок, його досить, щоб тренуватися на власному дачному ділянці, абсолютно не турбуючи при цьому сусідів. Але пам'ятайте про техніку безпеки! Використовуйте пулеуловітель!

 10. Чи не возите в салоні автомобіля заряджену і зведеним гвинтівку! У кращому випадку ризикуєте втратити стекол, в гіршому - покалічити себе або пасажирів!

 11. Не залишайте ваше зброю в чужих руках без нагляду. Ніколи не можна бути впевненим у тому, що може раптово прийти в голову іншої людини, незнайомої з технікою безпеки і правилами поводження зі зброєю. А відповідати за це доведеться вам.

Дуже сподіваємося, що володіння пневматичною зброєю буде доставляти вам тільки радість і задоволення від вдалих пострілів. Проте, як і в випадку з Технікою безпеки, наш обов'язок - попередити вас про можливі проблеми і постаратися запобігти їх появі. А, як відомо, хто попереджений - той озброєний.

Подробнее: https://vozdushka.com.ua/a258248-vladenie-pnevmatikoj-mify.html
facebook twitter
у вигляді галереїу вигляді списку
1 2 ... 5