Кошик
70 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
+380989207048
Виробники
Контакти
Интернет-магазин "ВсеОпт"
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380989207048 Viber
+380634864225
Андрей Петрович
УкраїнаРівненська областьРівне

Револьверы флобера

Юридичний мінімум для власника зброї під патрон Флобера

Відповідно до методики, яку використовують експерти-криміналісти за визначенням належності того чи іншого пристрою до вогнепальної зброї (затверджена низкою наказів МВС) основними ознаками вогнепальної зброї є наступні:

 • рух снаряда здійснюється за рахунок енергії утворюється при згорянні метального заряду (приведена найбільш загальне формулювання, можливі варіанти)
 • питома енергія снаряда на відстані 1 м від зрізу ствола не повинна перевищувати величину 0,5 дж / кв.мм. Під питомою енергією розуміється відношення енергії снаряда (дж.) До ефективної площі його передній поверхні (кв.мм).

Однак застосування цих правил передбачає деякі винятки. Так вогнепальною зброєю не можуть бути визнані вироби спочатку не призначені їх виробником для нанесення тілесних ушкоджень людині. До таких виробів, наприклад, відносяться різні будівельні пістолети, лінемёти, ракетниці та інші сигнальні пристрої і т.д.

Поява на ринку виробів призначених для тренувальної стрілянини поза спеціально обладнаними тирів і майданчиків (а саме так виробники визначають призначення "зброї під патрон Флобера") привело до виникнення ряду суперечностей для вирішення яких був спеціально створений наступний документ:

Найбільш важливі для споживача фрагменти даного документа представлені далі.

РОЗДІЛ 1 (Зброя флобера)

"Останнім часом на території України знайшли широке поширення револьвери флобера калібру 4 мм , призначені, відповідно до інформації виробника, для тренувальної стрілянини поза спеціальних приміщень і майданчиків (тирів, стрільбищ) класифікація яких (револьверів) викликає певні труднощі.

З метою всебічного та об'єктивного вивчення ступеня вражаючої здатності куль патронів Флобера кільцевого запалення калібру 4 мм в ДНДЕКЦ МВС України спільно з судово-медичними експертами відділу судово медичної експертизи трупів Київського бюро СМЕ проведено комплексне медико-біологічне і криміналістичне дослідження.

В результаті проведення в ДНДЕКЦ МВС України експериментальної стрільби (дистанція 1-3 м, реєстратор швидкості польоту кулі "ПОЛІТ") з револьверів "МE-38 Magnum-4R" і " ALFA mod.461 " патронами виробництва Dynamit Nobel (Німеччина) і Selier & Bellot (Чеська Республіка) зареєстровані середні значення питомої кінетичної енергії в діапазоні 0,34 - 0,47 Дж / кв.мм.

З метою об'єктивної оцінки пробивну здатність і ступеня вражаючих можливостей відстріляних з револьверів куль, працівниками відділу судово медичної експертизи трупів Київського бюро СМЕ проведено медико-біологічне дослідження ударно-травматичної дії патронів Флобера калібру 4 мм. Дослідження пошкоджень, які виникли від дії патронів при стрільбі з відстані 3-5 метрів по трупах встановили що, при пострілах з відстані 3-5 метрів на трупах утворювалися:

 • ушкодження шкіри у вигляді ран з раневими каналами, які не проходили в грудну і внутрішню порожнини, а формували пошкодження підшкірно жирової маси, м'язів, грудини і ребер. Дані пошкодження мають ознаки тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості за критерієм ступеня розладу здоров'я,
 • ушкодження шкіри у вигляді ран, ранові канали від яких проходили з пошкодженням підшкірно жирової тканини і м'язів. Дані пошкодження мають ознаки легких тілесних ушкоджень, які призводять до короткочасного розладу здоров'я.
 • ушкодження у вигляді саден, які мають ознаки легких тілесних ушкоджень.

Таким чином, за результатами комплексного дослідження встановлено, що не дивлячись на наявність конструктивних елементів властивих вогнепальної зброї, револьвери калібру 4 мм (Флобер) не призначені для ураження людини, вистріляли з револьверів кулі не мають достатньої питомої кінетичної енергії для нанесення людині тяжких тілесних ушкоджень, в слідстві чого зазначені револьвери флобера до категорії вогнепальної зброї не належать.

Як правило, револьвери, призначені для стрільби патронами Флобера кільцевого запалення калібру 4 мм для тренувальної стрілянини поза спеціальних приміщень і майданчиків (тирів, стрільбищ), мають захист від несанкціонованої переробки для стрільби боєприпасами заводського виготовлення. "

РОЗДІЛ 2 (Патрони Флобера)

В даний час найбільш поширені короткі і довгі патрони Флобера кільцевого запалення калібру 4 мм виробництва фірм Dynamit Nobel (Німеччина) і Selier & Bellot (Чеська Республіка) .

 • Патрони складаються з кулі, гільзи і порохового заряду (або піросостава).
 • Піросостав використовується в якості метальної речовини в довгих патронах і являє собою речовина сіро-жовтого кольору, запресованних в донну частину гільзи.
 • Загальна маса довгих патронів - близько 0,87 м, коротких патронів - 0,78 м
 • Вага порохового заряду в коротких патронах - 0,01 г.

Кулі виготовлені зі сплаву на основі свинцю, сферичної форми, безоболочечние (довгий патрон) або з оболонкою на основі сплаву міді (короткий патрон виробництва Selier & Bellot). Діаметр куль близько 4,2 мм, маса куль - 0,47-0,48 м

Гільзи з закраиной, циліндричної форми, виготовлені з металу червоного кольору (можливо покриття сріблястого кольору), який не притягується магнітом. Довжина гільз довгих патронів - 8,1 мм, коротких патронів - 6,4 мм, діаметр бічній поверхні гільз - 4,6 мм, діаметр донця - 5,9 мм. Ініціює склад запресований по краях денця гільзи. Спосіб з'єднання куль і гільз - обтиск.

Патрони Флобера кільцевого запалення калібру 4 мм не мають достатньої потужності для ураження людини, призначені для тренувальної стрілянини поза спеціальних приміщень і майданчиків (тирів і стрільбищ) і до категорії боєприпасів не відносяться.

При дослідженні патронів Флобера слід приділяти особливу увагу можливості їх переспорядження, шляхом навішування порохового заряду, внаслідок чого значно збільшується початкова швидкість польоту кулі і патрони можуть набувати властивостей боєприпасів.

ВИСНОВКИ:

1. Вироби використовують патрон Флобера не можуть бути визнані вогнепальною зброєю з наступних причин: по-перше, вони спочатку не призначені виробником для ураження людини (кухонний ніж не може бути визнаний холодною зброєю), по-друге, їх енергетичні можливості не дозволяють стабільно наносити важкі тілесні ушкодження (вбити людину можна і шпилькою), по-третє, патрон Флобера не є боєприпасом (не може бути визнано вогнепальною зброєю пристрій, який не використовує боєприпаси).

2. Для зменшення ймовірності виникнення проблем у власників зброї під патрон Флобера необхідно дотримуватися два правила:

 • використовувати зброю тільки в режимі певному його виробником (тренувальна стрілянина),
 • використовувати тільки стандартні (сертифіковані) патрони.

3. Всі криміналістичні норми застосовуються при експертній оцінці виробів використовують патрон Флобера розроблені в 80-х роках минулого століття (СРСР) і не змінилися в більшості республік до теперішнього часу.

 Увага: ці висновки справедливі тільки для калібру 4 мм і тільки для України . Експерти інших країн пострадянського простору можуть вважати по-іншому. Тому перед перетином кордону України настійно рекомендуємо ознайомитися із законодавчою трактуванням револьверів флобера в країні призначення.

Подробнее: https://vozdushka.com.ua/a265418-chto-nuzhno-znat.html
facebook twitter
у вигляді галереїу вигляді списку